ورود / ثبت نام
سبد خرید
0
 041 3331 1151
جذابیت ها و حل مشکلات خرید سیسمونی
1,073 بازدید
چهارشنبه ۱ فروردين ماه ۱۳۹۷
اندازه قلم :
کودک شیرین

جذاب ترین و البته ضروری ترین قسمت تهیه سیسمونی، خرید لباس است.

وقتی خانم‌ها باردار‌‌ می‌شوند، هزار و یک فکر و خیال سراغشان‌‌ می‌آید که یکی از مهم ترین و جذاب ترین آنها خرید وسایل لازم برای نوزاد یا همان به اصطلاح سیسمونی است.‌‌ می‌گویم جذاب چون به محض اینکه از بارداری مطلع‌‌ می‌شوند، هوس‌‌ می‌کنند هر وسیله مربوط به نوزادی که پشت ویترین های رنگارنگ سیسمونی فروشی ها‌‌ می‌بینند، بخرند. 

البته احساستان را درک‌‌ می‌کنم اما بهتر است تا 4 ماهگی و معلوم شدن قطعی جنسیت جنین صبر کنید تا وسایل اضافه‌ای که به کارتان‌‌ نمی‌آید روی دستتان نماند و هزینه اضافه نکنید. در این مطلب‌‌ می‌خواهیم درباره لوازم ضروری که باید برای نوزاد تهیه کرد، نکته هایی را یادآوری کنیم.


کودک شیرینلباس نوزاد

جذاب ترین و البته ضروری ترین قسمت تهیه سیسمونی، خرید لباس است. لباس های کوچکی که در رنگ‌ها و مدل های متنوع دل‌‌ می‌برد. اما مراقب باشید زیاد هیجان زده و احساساتی نشوید. چون ممکن است به خودتان بیایید و ببینید بخش زیادی از هزینه‌ای که برای سیسمونی کنار گذاشته اید، صرف لباس هایی کرده اید که شاید هیچ وقت به کار نیایند.

 دلیلش ساده است؛ تخمین‌ها و حدس و گمان‌ها درباره اندازه نوزاد همیشه درست از آب در‌‌ نمی‌آید. چون نوزادان با وزن های متفاوتی به دنیا‌‌ می‌آیند. بعضی از آنها مدت طولانی تر به لباس های با اندازه صفر نیاز دارند و بعضی‌ها زودتر به اندازه 1‌‌ می‌رسند. بنابراین گروه اول به لباس های اندازه صفر بیشتری نیاز دارند و گروه دوم فقط ممکن است 1 ماه بتوانند این لباس‌ها را بپوشند، اما چه بخریم؟

یکی- دو دست، کامل لباس نوزادی اندازه صفر شامل سرهمی، کلاه، بلوز آستین بلند و آستین کوتاه و رکابی، شلوار، مانتو (بلوز دکمه دار)، بلوز زیردکمه دار (بادی) آستین کوتاه و آستین بلند، دستکش، پیشبند و شورت عینکی در اول کار حتما لازم است. حالا اگر بتوانید از فروشنده 2 یا تعداد بیشتری شلوار بگیرید که چه بهتر. چون حتما به کارتان‌‌ می‌آید. 

یکی- دو دست کامل لباس اندازه 1 و 2 هم بخرید. حواستان باشد که جنس لباس‌ها صددرصد پنبه باشد و در آن به اصطلاح مواد به کار نرفته باشد. اگر کمی پرس و جود کنید بین برندهای ایرانی لباس هایی با این ویژگی‌ها پیدا‌‌ می‌کند. این لباس‌ها کمی گران ترند ولی زود رنگ و روی خود را در اثر شستشو از دست‌‌ نمی‌دهند و کهنه‌‌ نمی‌شوند. البته قیمت آنها از برندهای خارجی بسیار مناسب تر است. علاوه بر اینها، لباس بیرون هم لازم است که بهتر است سرهمی باشد تا مثلا در اولین ویزیت نوزاد که حدود 5 روزگی است، او را شیک تر بیرون ببرید.

سرهمی های بی جوراب معمولا مناسب ترند چون زود کوچک و بلااستفاده‌‌ نمی‌شوند. اگر نوزادتان در فصل های سرد سال متولد‌‌ می‌شود، باید برایش ژاکت و کلاه، جوراب و سرهمی های ضخیم تهیه کنید ما در آغوش گرفتن نوزاد چندروزه با کاپشن چندان راحت نیست و بی شک او هم در این لباس راحت نخواهدبود.

بهتر است دور خرید لباس برای سن بالاتر را خط بکشید تا کودک به دنیا بیاید و براساس جثه و حتی رنگ پوستش لباس که هم مناسب بادش و هم به او بیاید، بخرید. مخصوصا برای خرید لباس های مجلسی عجله نکنید. به جای کفش هم‌‌ می‌تواند پاپوش هایی با طرح کفش تهیه کنید که کفه نرمی دارند ولی چون اندازه پای نوزاد را‌‌ نمی‌دانید، به یکی- دو پاپوش که با رنگ لباس های مختلف ست شوند، اکتفا کنید.کودک شیرینرختخواب نوزاد

قنداق فرنگی که شبیه به کیسه خواب گرم و نرم است معمولا فقط برای مدت کوتاهی استفاده‌‌ می‌شود اما مخصوصا در فصل های سرد سال داشتن آن بد نیست. علاوه بر سرویس خواب مخصوص تخت که شامل یک بالش، دور تختی، روتختی و پتو است، به یک دست رختخواب نوزادی هم نیاز دارید چون فرزندتان را همیشه در اتاقش‌‌ نمی‌خوابانید و حتما او را به اتاق پذیرایی و... هم‌‌ می‌برید. 

حتی وقتی به مهمانی‌‌ می‌روید، بهتر است رختخواب خودش را همراه داشته باشید. بهتر است سفارش بدهید این رختخواب را برایتان با پنبه بدوزند. چون جنس های موجود در بازار، ظاهر جذابی دارند اما از الیاف مصنوعی‌ای تهیه شده‌اند که باعث عرق کردن نوزاد و حتی حساسیت او‌‌ می‌شود. از این رختخواب برای راحت تر در آغوش گرفتن نوزاد هم‌‌ می‌توانید استفاده کنید. یادتان باشد پزشکان توصیه‌‌ می‌کنند بالش نوزاد به هیچ وجه بلند و زیاد نرم نباشد به طوری که سرش در آن فرو برود.


کودک شیرین

اسباب بازی
اسباب بازی های استاندارد، ضدحساسیت و ایمن را که قطعه های کوچک ندارند انتخاب کنید و در خرید اسباب بازی زیاده روی نکنید. به جعبه اسباب بازی‌ای که انتخاب کردید، نگاهی بیندازید و اگر مناسب بچه های بالای 1 سال است آن را کنار بگذارید چون تا آن موقع با سلیقه فرزندتان تا حدی آشنا شده اید و بهتر‌‌ می‌توانید برایش اسباب بازی بخرید که از آن لذت ببرد.

کودک شیرینلوازم بهداشتی
معمولا ست های بهداشتی‌ای که به شما معرفی‌‌ می‌شوند، اجزای متنوعی دارند اما همه آنها را نخرید و هزینه اضافه نکنید. چون متخصصان اطفال اجازه استفاده از خیلی از این اقلام را‌‌ نمی‌دهند. مثل عطر، پودر، لوسیون بدن، شامپوی بدن بسیار معطر و... مخصوصا در ماه های اول. بهتر است به خرید یک شامپو، صابون یا شامپوی بدن و احتمالا کرم مرطوب کننده اکتفا کنید که لازم نیست حتما هم خارجی باشد. معمولا در این ست ها، پماد سوختگی هم وجوددارد اما بهتر است از پمادی که پزشک معرفی‌‌ می‌کند، استفاده کنید.

کودک شیرین

ناخن گیر
فقط یک ناخن گیر کوچک و خوش دست و احتمالا سوهان ناخن کوچک کافی است. ست هایی که در بازار وجود دارد و در آن وسایل متنوع قرار داده اند، واقعا لازم نیست.

لوازم حمام
یک لگن متوسط، یک لگن کوچک، لیف نرم و عروسک های کوچک پلاستیکی و کتاب حمام، همین و بس.

پوشک
پوشک اندازه 1 بخرید اما فقط 1 بسته و اگر دیدید پوست بچه به آن حساسیت نشان نداد، دوباره تهیه کنید. بهتر است مخصوصا اگر قصد تهیه برندهای خارجی دارید، حتما از فروشگاه معتبر خرید کنید تا از اصل بودن آن مطمئن شوید.

لوازم جانبی
دستمال خشک:
 دستمالی است برای خشک کردن بدن نوزاد بعد از شستشوی او پس از ادرار و مدفوع. از این دستمال حداقل 3 عدد تهیه کنید و جنس آن هم حتما نخی با قدرت جذب بالا باشد.

حوله:
باور کنید برای نوازد تازه متولد شده، 1 ست حوله کلاه دار و حوله کوچک کافی است. خرید ست های تن پوش و لوازم اضافه تر را به وقتی که کودک بزرگ تر شد، موکول کنید چون قبل از آن به کارتان‌‌ نمی‌آید.

فین گیر و تب سنج:
 هر 2 ضروری‌اند و بهتر است تب سنج، دیجیتالی باشد.

شیشه شیر:
 مطمئنا هر مادری دلش‌‌ می‌خواهد برای تضمین سلامت فرزندش خودش به او شیر بدهد اما محض احتیاط بد نیست یک شیشه کوچک 60 سی سی هم بین وسایلتان داشته باشید. شیشه مخصوص دارو و... هم وجود دارد که معمولا چندان به کار‌‌ نمی‌آید.

مسواک انگشتی:
 وسیله‌ای مناسب است تا از همان روزهای اول روییدن دندان های کودک، از آنها مراقبت کنیم.

فلاسک، ظرف مخزن و ظرف غذای کودک: 
یک فلاسک کوچک برای اینکه همیشه آب جوشیده در دسترس داشته باشید، یک ظرف مخزن برای اینکه وقتی بعد از 6 ماهگی، کودک بیرون از خانه و مهمانی‌‌ می‌روید، غذای مخصوصش را در آن بریزید، لازم است و منظور از ظرف غذای کودک هم همان بشقاب و فنجان و قاشق چنگال های کوچک کارتونی است که غذا خوردن را برای کودک جذاب تر‌‌ می‌کنند و بهتر است از جنس های نشکن باشند یا آنهایی که روی میز ثابت‌‌ می‌شوند.کودک شیرین


گردآوری : موسسه رشد کودک شیرین

کودک شیرین
فروشگاه اینترنتی کودک شیرین
تفکر کودک شیرین در رویای نوجوانی ، در گوشه‌ای از جهان هستی شکل گرفت و به مسیر رشد خود برای بودن در کنار بهترین‌ها ادامه‌‌ می‌دهد و خود را در زمره بهترین برندهای جهان قرار خواهد داد .
کودک شیرین تلاش برآن دارد که در گروه بهترین سایت های کودکان زیر 15 سال قرار بگیرد . مجموعه برند کودک شیرین ، با ارائه بهترین و سرشناس ترین برند های جهان ، قریب به 11 سال ، فعالیت خود در زمینه فروش محصولات سیسمونی ( لوازم بهداشتی ، حمل و نقل کودک ، کالسکه ، کریر ، صندلی ماشین ، صندلی غذا ) – کتاب و لوازم تحریر ( نوشت افزار ، لوازم نقاشی ، میز تحریر ، لوازم خلاقیت ، سی دی آموزشی ) بازی و شادی ( اسباب بازی ، فکری آموزشی ، خلاقیت و آفرینش ، سوارشدنی ، اسباب بازی آبی ، پازل ، اسباب بازی بادی ، ورزشی ) پوشاک بچه گانه ( پوشاک نوزادی ، پوشاک دخترانه ، پوشاک پسرانه ) ادامه داده است. این مجموعه امکان تحویل کالا در همان روز ثبت سفارش را به‌ صورت رایگان (در مورد خریدهای بیش از صد هزارتومان) فراهم کرده است . ضمنا ًاطمینان گارانتی محصولات و حمایت از تولید ملی ( ساخت ایران ) را در سر لوحه استراتژیِ فعالیت و فروش خود قرار داده است .

حمل رایگان
ارسال رایگان برای خرید های بالای 100 هزار تومان
امکان تعویض کالا
پس از خرید تعویض کرده یا پس دهید
پرداخت در محل
هزینه را هنگام تحویل در محل پرداخت کنید
ارسال به سراسر کشور
پست پیشتاز، سفارشی و پیک موتوری در تهران
با عضویت در خبرنامه سایت‌‌ می‌توانید از جدیدترین محصولات اضافه شده به فروشگاه و فروش های ویژه با خبر شوید.
ایمیل
موبایل
گواهینامه ها
کودک شیرین کودک شیرین
اطلاعات تماس
آدرس فروشگاه: آ.ش تبریز / میدان فهمیده / جنب لاله پارک
تلفن :
آدرس خانه بازی: تبریز، سربالایی ولیعصر، بعد از پل توانیر، پلاک 20، خانه بازی کودک شیرین
تلفن : 1151 3331 041
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه کودک شیرین‌‌ می‌باشد
عضویت در سایت
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
ورود
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
0
کودک شیرین
کودک شیرین
کودک شیرین
کودک شیرین
کودک شیرین
کودک شیرین
آقای صفریفروشگاه آنلاین کودک شیرین www.koodakshirin.com04136660979koodakshirin.comkoodakshirin.com - نخخیشنساهقهد.زخئ - صصص.نخخیشنساهقهد.زخئ